Вознесенск, газета Новый Город

змiнимо життя на краще!

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

27 років Чорнобильської трагедії

E-mail

 

Минає 27 років з того дня, коли 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а  й для всього людства. В кожній людській душі Чорнобильська катастрофа відгукується тривожним зойком, відчуттям біди, невизначеності майбутнього. Щороку ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

 

 

Трагедія сталася 26 квітня 1986 року. На четвертому реакторі атомної електростанції у Чорнобилі, в результаті необдуманого експерименту, технічних помилок і нещасливого збігу цілого ряду обставин, пролунав вибух.

Наслідки аварії на ЧАЕС - вражаючі. Радіоактивна хмара призвела до забруднення понад 200 тисяч кв. км. на теренах України, Бєларусі і Росії, досягнула Скандинавії і Західної Європи. Понад 350 тисяч осіб було евакуйовано. Тридцятикілометрову зону довкола Чорнобиля було оголошено закритою. Чорнобильську катастрофу визнано однією з найбільших у ХХ столітті.

Важко уявити, в яке пекло потрапили співробітники ЧАЕС та ліквідатори аварії 26 квітня 1986 року. На промисловому майданчику ЧАЕС вночі 26 квітня вирішувалася доля не тільки країни, а й усієї Європи. Саме герої-пожежники та експлуатаційники ЧАЕС у перші години й дні ціною свого життя не дали поширитися аварії на інші блоки станції - приблизно 400 чоловік отримали дуже великі дози опромінення. 237 чоловік одразу були направлені в лікарняні заклади з діагнозом "гостра променева хвороба". На протязі доби їх розмістили в обласних лікарнях і спеціалізованих центрах. Діагноз підтвердився у 134 постраждалих. 106 чоловік після лікування одужали, 28 чоловік лікарям врятувати не вдалося.

Серед числа ліквідаторів, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС були і 10 наших героїв-пожежних Вознесенщини, нині вони пенсіонери: Заікін М.М., Відін В.Я., Витушко О.В., Подвисоцький А.П., Умриш І.Д., Чайка М.М.,  Ювица Г.В. З десяти учасників ліквідації Чорнобильського лиха троє не дожили до сьогоднішніх днів: Патютка В.В., Параконний В.А., Степанюк М.Є.

Їхній подвиг неможливо переоцінити, як не можна переоцінити  значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

Дякую Вам, шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС, за героїзм та мужність, за сміливість та відвагу! Нехай в ваших родинах завжди панує благополуччя та спокій, мир та злагода! Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

В. Коган, начальник Вознесенського міськрайонного відділу ГУ ДСНС у Миколаївській області, майор служби цивільного захисту.

 

 

Купить недорого наручные часы

watchmoda.com.ua


копии часов